Dzisiaj Wróbelki pojechały tramwajem na wycieczkę na Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci wprowadzili dzieci w niesamowity świat chemii. Prezentowali ciekawe eksperymenty m.in. tworzyli różnokolorowe substancje, wybuchające wulkany, wytwarzali pianę, galaretowego potwora, światło w buteleczce. Była również okazja, żeby sprawdzić co się dzieje z głosem, kiedy wciągniemy do ust hel z balonika oraz jakie twarde stają się róże po zamoczeniu w ciekłym azocie. Oprócz eksperymentów Wróbelki otrzymały pyszną niespodziankę – lody wykonane przez chemików w kilka min...
Więcej ...