Na zakończenie obchodów Dnia Przedszkolaka dziś w naszym przedszkolu odbyło się "Święto Pieczonego Ziemniaka". Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy wszyscy do naszego ogrodu przedszkolnego. Zebraliśmy się na placu ozdobionym pięknymi proporczykami. Na początek wszyscy razem zaśpiewaliśmy hymn przedszkolaka. Następnie Pani Gabrysia i Pani Asia przybliżyły nam historię naszej "poznańskiej pyry". Po wspólnym odśpiewaniu piosenki "Pyry z ogniska", dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Były zawody w zbieraniu ziemniaków, slalom z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do wiaderka i wiele innych ...
Więcej ...