30 października | Wycieczka grupy V do Szkoły Podstawowej

Grupa V dnia 30 października wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej na os. Władysława Łokietka, gdzie zwiedzała szkołę oraz bibliotekę. Celem wizyty było zapoznanie starszaków ze szkołą, do której wybiorą się w przyszłym roku szkolnym, oraz biblioteką - zasadami korzystania z niej, oglądaniem ciekawych bajek i innych książek. Przedszkolaki szybko znalazły wspólny język z kolegami i koleżankami z klas pierwszych i zasiadły w ławkach szkolnych, więc można powiedzieć "Pierwsze koty za płoty".  
Więcej ...

29 października | Motylki w Bibliotece

Dzisiaj wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Piątkowskiego Centrum Kultury Dąbrówka, a dokładniej do Filii Biblioteki Raczyńskich. W bibliotece należy być cicho, ale tym razem było troszeczkę inaczej. Na początek bardzo miła Pani bibliotekarka przygotowała dla nas kilka zabaw, w których braliśmy aktywny udział. Następnie pokazała, gdzie stoją półki z książkami przeznaczonymi dla dzieci w naszym wieku; wytłumaczyła, jaki jest sposób na szybkie znalezienie konkretnej książki. Dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, aby zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Okazało się, że w bibliotec...
Więcej ...

17 października | Zajączki na siłowni

Wizyta dzieci z gr 6 na siłowni i pływalni w ramach tematu: W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak można dbać o zdrowie? Oczywiście także między innymi poprzez ruch czy uprawianie sportu. Zajączki próbowały swoich sił na sprzęcie do ćwiczeń, niektórzy bardzo dobrze sobie radzili. Dzieci poznały zasady korzystania z basenu    i obiecały że będą dbać o kondycje fizyczną.
Więcej ...

17 października | Wycieczka grupy IV i V do Teatru Animacji

Dnia 17 października grupa IV i V wybrała się na wycieczkę do Teatru Animacji na przedstawienie pt. "Calineczka". Od pierwszych chwil przedszkolaki  jak zaczarowane wpatrywały się w aktorów w przepięknych kostiumach, podziwiali ich grę. Na koniec dzieci mogły porozmawiać z aktorami o ich pracy i zadać nurtujące pytania. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechem wróciły do przedszkola.
Więcej ...

25 września | Gość u Zajączków

W ramach projektu edukacyjnego pt: Podróże kulinarne Zajączki gościły Kucharza, który opowiadał o potrawach z kuchni włoskiej. Poznaliśmy i próbowaliśmy smak różnych ziół, serów. Oglądaliśmy różne kształty i kolory makaronów. Odbyła się również degustacja włoskich potraw. Dzieci miały możliwość zadawania pytań gościowi oraz wziąć udział w konkursie: kto pierwszy zje lub wciągnie ugotowany długi makaron. Przy dźwiękach włoskiej muzyki układaliśmy różne obrazki i wzory z makaronu. Ciekawe spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą ruchowo- muzyczną: zupa Romana.
Więcej ...